Kompresörlü Toz İndirgeme Sistemi

Su ve Hava sarfiyatı çok düşüktür. 300 ton/saat kapasitedeki bir kırma-eleme tesisinde 1 saatte en fazla 600 litre su tüketilir (ton başına 1-2 litre). Sistemin uygulanacağı tesisin büyüklüğüne, makina adedine (kırıcı, elek, bant vs.), saatlik kapasitesine ve proje dahilindeki nozzle adedine göre bu oran değişebilmektedir.

Sistem; kompresör, hidrofor, kumanda panelleri ve bu panellerdeki kollektörlerden çıkan hava ve su hatlarının beslediği nozzle'lardan oluşmaktadır. Sistemde mevcut olan tahliye fonksiyonu sayesinde, sistem kapatıldığında , (panel içindeki ve devam eden su hatlarına, ve nozzlelara basınçlı hava verilerek) tıkanma kesinlikle engelenmektedir.

Uzaktan kumandalı olan kontrol panelleri vasıtasıyla, kamyon dökülüş noktaları, kırıcılar, elek altı stok dökülüş noktaları ve diğer konveyör aktarma noktalarına yerleştirilen nozzle'ların aynı anda veya birbirinden bağımsız çalıştırılması mümkündür.

Sistemin, müşteri tercihine göre tam otomasyonlu olarak tasarlanmış olan modellerinde, kumanda panellerinin operatörsüz olarak çalıştırılması mümkündür.